• Oborri - Gjuj me dritë.

  "Albumin "Oborri" mundëni me ble në Dit' e Nat', Soma Bookstation, Miqt Pub e Libraria Dukagjini (Prishtinë), Destil (Prizren), Radar Bar (Gjakovë), Dio (Pejë), Tulla Culture Centre dhe Destil Hostel (Tiranë).

  Muzika & Fjalët: Oborri (Tomor Kuçi & Arbër Salihu)
  Miksimi & Masterimi: Tomor Kuçi
  Asistent masterimi: Genc Salihu & Arbër Salihu
  Incizuar në: "SHYT"
  Aranzhmani, produksioni & performimi: Oborri
  Tupana: Vedat Hasani

  Skenari & Regjia: Dritëro Mehmetaj
  Bazuar në konceptin nga Genc Salihu & Kaltrina Krasniqi
  Drejtor i fotografisë: Bargav Sridhar
  Kostumet: Njomëza Luci
  Skenografia: Burim Berisha
  Asistente e regjisë: Mrinë Godanca
  Asistent i kamerës: Rron Ismajli
  Xhirimet shtesë: Alban Nuhiu
  Montazhi: Dritëro Mehmetaj
  Korrigjimi i ngjyrave: Bargav Sridhar & Dritëro Mehmetaj
  Piktura përmbyllëse: Arvan Berisha
  Faleminderit: Dit' e Nat' & Gentli Shoes
  Asistent i produksionit: Bardhyl Salihu
  Camera & Lights: MOMENTO Rentals

  Luajtën:
  Andi Bajgora, Rinesa Qeriqi

  Aida Sopi, Ardi Hasimja, Ares Shporta,
  Blerta Kosova, Bujar Ufo Rexha, Bardhyl Salihu,
  Cebi Kastrati, Dren Suldashi, Dritëro Krasniqi,
  Eldena Dakaj, Elena Geci, Eljesa Beka,
  Erleta Morina, Gent Thaçi, Likana Cana,
  Liron Kafexholli, Miranda Mehmeti, Njomza Dragusha,
  Nol Sahatçiu, Rina Kika, Rina Mekuli,
  Rozafa Maliqi, Sara Rodiqi, Shpëtim Grajçevci,
  Vali Kuqi, Vita Gorani"

   

  Yahoo!

 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :